فکر می‌کنم قبلاً هم اشاره کردم به کاشی‌های بیضوی آبیِ خوش‌رنگی که وقتی در شهرِ زیبای کبک قدم می‌زنید ممکنه در جلوی ورودی برخی ساختمان‌ها ببینید. کاشی‌ها رو شهرداری کبک برای یادمان افرادی که در اون محل زندگی کردن کار میذاره و با این شیوه افراد مهم رو در حافظه‌ی شهری که بهشون خدمت کردن زنده نگه میداره.

عکس گرفتن از اون ساختمان ها و اون کاشی‌ها یکی از عادت‌های من شده. این کار سبب میشه تا من کم‌کم چیزهای بیشتری درباره این شهر و آدم‌هایی که بهش خدمت کردم بدونم. این روحیه اما برای من قابل‌ستایش هست. مردمی که تاریخ رو روزبه‌روز می‌سازند و نگهش می‌دارند. اینها صبر نمی‌کنند تا 500 سال بگذرد و بعد کشف کنن و بهشون افتخار کنن. خیلی ساده آدم‌هایی که همین دوران و روزها همین دور و بر بودن و خدمت کردن رو زنده نگه می‌دارند و هم برای خودشون تاریخی شفاهی توی ذهن شهروندان باقی میذارن و هم به قول فرشته با این برجسته‌سازی جذب گردشگر می‌کنند. فرشته این حرکت رو کاری خیلی مهم در گردشگری ادبی میدونه.

با 4 نفر از این آدم‌ها آشنا شیم:

نوشته: در بالای کادر - مردم کبک به یاد خواهند داشت

اینجا زیسته است

پییِر برتراند 1875 تا 1948

تاجر، تمدار، مشاور شهری محله سن سَوُغ برای 27 سال

وزارت فرهنگ و ارتباطات کبک - شهر کبک

لوک آندره گادبو 1933 تا 2004

معروف به دودکش تمیزکنِ فقرا

یتیمی از محله دوپلِسی که تمام زندگی خود رو وقف کمک به افراد واپس زده از جامعه کرد.

برت هرزبرگ سرشوک 1882 تا 1929

بسیار فعال در جامعه یهودیان، جایی که خود را وقف کارهای خیریه و کمک به مهاجران میکرد.

لویی فوختیه 1947 تا 2000

پدر "جزیره فلوغی"، آغازگر حرکتی مردمی که باعث بازتولد محله سن غوش بود.

پ.ن 

حتما اگه براتون جالبه اینجا رو بخونید - با گوگل کروم ترجمه کنید - تا بیشتر بدونین در مورد این حرکت.

محله منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

موزیک لر : دانلود اهنگ جدید پارس فوتبال علوم ماوراء اصفهان چت|به چت اصفهان خوش آمدید. آموزش بولت ژورنال فروشگاه بیا با هم بدانیم